Kadir Kasim | Freelance Code Developer

kadir kasim


Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunu

Matematik Mühendisi

Yazılımcı

California - Kütahya - İstanbul - Maryland güzargahında 29 yıllık göçebe bir yaşam

Kız labrador babası

Kitapsever keyif insanı

Kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan daha güçtür. Kendini yargılamayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir.

Küçük Prens

Daha önce ihtiyacınız oldu mu bilmiyorum ancak Safari de varsayılan olarak Google Chrome da veya Firefox da sıkça kullandığımız İncele ( inspect ) seçeceği yok. Ancak bu durum olmadığı anlamına gelmiyor. İsterseniz Safariyi açıp ayarlar bölümüne gidip 'Gelişmiş' sekmesinin en altında Geliştirici menusünü göster seçeceğini aktif hale getirebilirsiniz.

Safari incele menusu

Artık incele sekmesi sayfayı sağ tıkladığımızda gözükecek. Peki ama neden Safari de incele sekmesi varsayılan olarak açık değil. Çünkü Apple , Geliştiriciler için Safari Technology Preview adlı tarayıcısını öneriyor.

Safari Technology Preview , evet ismi bu kadar uzun olan bu tarayıcının standart Safariden ne farkı var ?

Öncelikle Safari ile kullanım farklılığı yok ancak farklı bir uygulama olduğu için Safariden bağımsız bir kullanım imkanı tanıyor. Bu da kişisel kullanım ile iş amaçlı kullanımlarınızı ayırmanızı sağlıyor. HTML, CSS ve JavaScript gibi dillerin en güncel sürümlerini barındırıyor olması tasarımcıların işini kolaylaştırıyor. Ayrıca Testerlar içinde gelişmiş araçlar barındırıyor. App Store üzerinden kolayca güncellenebilir ve iCloud ile eşleştirilebilir olması da diğer özellikleri.

Daha fazlasını tabi ki Apple'dan öğrenebilir ya da doğrudan buradan indirip deneyebilirsiniz. Ayrıca Webkit'in yeniliklerinden ve güncellemelerinden bu link üzerinden haberdar olabilirsiniz.

Tartışma Başlatmak İster Misiniz ?

Eposta adresiniz paylasılmayacaktır..

Daha Önceki Yazılar