Kadir Kasim | Freelance Code Developer

kadir kasim


Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunu

Matematik Mühendisi

Yazılımcı

California - Kütahya - İstanbul - Maryland güzargahında 29 yıllık göçebe bir yaşam

Kız labrador babası

Kitapsever keyif insanı

Bir durumdan başka bir duruma nasıl geçtiğimi zaten bir türlü kavrayamam. Mesela, karanlıktan sonra birdenbire nasıl aydınlık olur, albayım? Siz hiç görebildiniz mi?

Oğuz Atay
Tehlikeli Oyunlar

Doğu kesiminde kesinlikle en çok beğendiğim şehir her gittiğimde İstanbuldaymışım gibi hissettiriyor bana. Tamam bizim boğaz kadar değil ama yine de Delaware nehri şehre bir hava katıyor. Sonuçta buda iki eyaleti birbirinden ayırıyor. Üstelik kenarından yürürken sanki Beşiktaş'tan Kireçburnu'na yürüyor gibi başkalarının da olduğu hareketli bir kaldırımda çeşit çeşit mekanlar görerek ilerliyorsunuz. Eski fabrikaların içerisinde restoranlar , tam nehrin kenarında cafeler görmeniz mümkün.

Şehrin merkezinde bizim belediye binası dediğimiz , Amerikalıların City Hall dedikleri çok güzel tarihi bir bina. Belli yıllar arasında dünyanın en yüksek binasıymış ama bence en etkileyici yanı şehir planlaması içersindeki konumu. Şehri iki önemli caddesinin kesişiminde görkemli bir şekilde resminin çekilmesini bekliyor adeta.

philadelphia belediye sarayı

Ve gelelim şehrin en bilinir binasına Philadelphia Sanat Müzesi , ilk gördüğümde nereden hatırladığımı gerçekten düşündüm ta ki Rocky'nin iki eli havada heykeliyle resim çekinenleri ve Rocky gibi merdivenlerini koşarak çıkmaya çalışanları fark edinceye kadar. Uyarayım koşarak merdivenleri çıkarken bende video istiyorum diyorsanız kesinlikle kondisyon çalışın da gelin tarihi taş merdivenlerde işiniz kolay olmayacak .. Madem başladım biraz daha gezeyim derseniz de kesinlikle zaten yakınlarınızda olan Doğu Eyalet Hapishanesine uğrayın.. Oradan Philadelphia'nın büyülü bahçelerine biraz sokak sanatlarından haberdar olmak biraz zihin açmak için geçip sonra günü Independence Hall da tamamlayabilirsiniz.

philadelphia sanat müzesi

Bence mutlaka yapılması gereken bir aktivite var ki oda bir spor müsabakasını canlı izlemek. Hele de Furkan Korkmaz Philadelphia 76ers de oynarken bir iç saha maçına mutlaka gidin. Dünyaca ünlü oyuncuların arasında böylesine bir ligde kendisine yer bulduğu için gururlanabilir ve sizde bir Sixters taraftarı olabilirsiniz. Maç önü ve sırasındaki eğlencelerle dolu bir kaç saat geçirebilirsiniz. Bence bu civardaki en iyi gösteriyi yapıyorlar özellikle seyircisi çoğu klübün seyircisine göre maça ve takımına daha fazla ilgi gösteriyor.. Kıran kırana geçen bir maça denk gelirseniz seyircilerin hakem kararlarını nasıl etkilediğini yakından görebilirsiniz bu Amerika'da çok normal birşey değil.. Ee tabi birde Eagles'ın super bowl da finale çıkması ile şehirde 'Brotherly Love' sloganıyla iki takımı da fanatizm seviyesinde destekleyenlerin sayısı bir hayli arttı . 2005 yılında 24 - 21 kaybettikleri super bowl dan beri Eagles tuttuğum futbol takımıydı ve nihayetinde 13 yıl sonra rövanş niteliğinde bir maçı kazandı. Bir kaç sene daha Patriots finale çıkarsa şöyle bir laf burada da türeyebilir 'Futbol ayakla oynanan sonunda Patriots'un kazandığı bir oyundur!' mutlu Neyse ki bu sene Eagles kazandı da biraz rahatladık. Gerçekten kimle konuşsam organizasyonun artık çok iyi olmadığını ve sene Patriots'ın çok güçlü olduğu söylüyorlar. Bizim kültürden biraz farklı burada insanlar her sene başka takımların güçlenmesini ve sürpriz sonuçların çok daha fazla olmasını istiyorlar.

philadelphia 76ers

Tartışma Başlatmak İster Misiniz ?

Eposta adresiniz paylasılmayacaktır..

Daha Önceki Yazılar